Insider uživatelé mohou ztlumit zvuk záložky v Edge

Nepříjemný samovyskakovací zvuk na jedné ze záložek dokáže naštvat nejednoho uživatele. I proto internetové prohlížeče, například Chrome, Mozilla, Safari nebo Opera umí jednoduše ztlumit zvuk na jedné konkrétní záložce. A pokud se ptáte, kde je ve výčtu Microsoft Edge, tak až do včerejšího dne nikde. Naučil se to totiž až včera a prozatím jen pro omezenou skupinu uživatelů.

Insideři, kteří již dostávají buildy v rámci větve Redstone 4, se v buildu 17035 dočkali zajímavé novinky, která však přichází trošku později, než by bylo zdrávo. Prozatím nepříliš úspěšný prohlížeč Edge se totiž až nyní naučil tlumení zvuků v konkrétní záložce – tuto volbu lze vyvolat jednoduchým pravým kliknutím na záložku a vybráním možnosti Ztlumit záložku (Mute Tab). Druhou možností je pak kliknout na ikonku přehrávaného zvuku v rohu záložky (ikonka se ukazuje i těm, kteří nejsou v Insideru), opakovaným kliknutím zvuk zase zapnete.

V buildu 17035 se nejedná o jediné změny, ke kterým došlo v prohlížeči Edge, ty další se však zabývají elektronickými knihami, přesněji formátu EPUB. Kromě nových možností v kontextové nabídce je tak nově také možné jakoukoli elektronickou knihu v tomto formátu uložit do počítače. To využijete v případě, kdy máte rozečtenou nějakou volně dostupnou elektronickou knihu a potřebujete jí uložit do formátu EPUB.

Zdroj: MSPoweruser.com

Přečtěte si také:

Diskuse

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar
wpDiscuz