Komentář: Funkce MyPeople je prozatím k ničemu. A jen tak se to nezlepší

Očekávaná funkce MyPeople dorazila do Windows 10 spolu s příchodem Fall Creators Update a vzhledem k tomu, že se jednalo o dlouho očekávanou funkci, se na ní mnozí těšili. Bohužel však zatím funkce nedokáže absolutně naplnit svůj potenciál a kromě takřka nulových schopností přináší i slušnou řádku chyb.

Na MyPeople jsem se těšil. Vybavoval jsem si, jak si taskbar napěchuji kontakty, kterým budu moci přímo z lišty posílat SMS zprávy, psát na Skype, na Messengeru, občas i třeba email pošlu. Výsledek je však více než rozporuplný a kromě integrace emailu nefunguje prakticky nic. Přitom zrovna aplikace Outlook Pošta funguje velmi dobře a osobně ji řadím mezi nejlepší nativní aplikace a funkce “nových” Windows. Proto mě zrychlení možnosti napsat email o několik vteřin úplně nenadchlo.

Abyste mi rozumněli, pomocí MyPeople v aktuální době můžete využívat tři věci – Skype, Email a také zasílat emotikony, to však jednak funguje taktéž přes Skype a za druhé je požadováno, aby Vás na ploše měla i osoba, které emotikon posíláte. Celkem nereálná představa a kolem a kolem docela velká nuda. O nějakých pokročilejších funkcích prozatím mluvit nelze a vzhledem k tomu, jak dlouho trvá třetím stranám jenom nahrát svou aplikaci do Store (viz roční čekání na WhatsApp, které pravděpodobně skončí úplně stejnou aplikací, kterou lze stahovat – s výjimkou aktualizací přes Store), popřípadě je nutné ukázat také na nekvalitu jednotlivých podobně zaměřených aplikací (ahoj, Facebooku a Messengere), je potenciál ke zlepšení poměrně dost daleko.

K tomu všemu je nutné si přičíst, že Skype se mi už několik týdnů chová vyloženě blbě. Mám možnost využívat celkem tři počítače, na všech mám Skype a donedávna jsme měl i zapnutou integraci SMS zpráv do Skype. Tuto možnost jsem po dlouhých měsících musel v posledních dnech vypnout, protože duplikace zpráv, nemožnost zprávy smazat a stále svítící upozornění na nové (=staré) zprávy mi dost otrávilo nadšení z této appky. Ono je to ale ve výsledku jedno, protože zasílat SMS zprávy skrze Skype přes MyPeople stejně aktuálně není možné. A jen tak mimochodem, ani stabilita není bůhví jaká – občas se zpráva přes MyPeople nepošle, občas celá funkce spadne.

A tak jsme dostali funkci MyPeople, která se dokonce musela oddalovat a Microsoft tak tak stihl její zprovoznění ve Fall Creators Update (přitom měla funkce vyjít už v Creators update o půl roku dříve) a ono to jaksi moc nefunguje. Žádné SMS, žádná provázanost s Facebookem, Messengerem, nedej bože třeba s WhatsAppem, dokonce ani ten Telegram přes to nefunguje. Proč MyPeople ignoruje Cortanu? Pro mě je funkce zklamáním, ale je mi jasné, že to můžete vidět jinak. Za mě osobně však v nějaké zlepšení v následujících měsících moc nevěřím. A Vy?

Přečtěte si také:

Diskuse

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar
wpDiscuz