Minecraft umožňuje multiplatformní hraní

Je to pouze měsíc, co se verze Minecraftu “Better Together” dostala do fáze beta. Nyní se zdá, že je vše na multiplatformní hraní připraveno a nejnovější aktualizace tak do hry přidává možnost stavět si a budovat napříč zařízeními. Do jedné mapy se tak mohou přihlásit uživatelé hrající na Windows 10, Xbox One a dokonce i Androidu, iOS a ve virtuální realitě. Ve výčtu chybí PlayStation 4, kde nedošlo k dohodě a verze pro Nintendo Switch se dočká tohoto updatu o pár měsíců později (počítá se s přelomem prosinec/leden).

Kromě multiplatformního hraní přidává update do hry spoustu nových možností, stejně tak je velmi rozsáhlý i seznam oprav. Více informací lze zjistit na této stránce (v angličtině). Mimochodem, ačkoli prozatím k dohodě s vedením Sony v otázce podpory PlayStation 4 nedošlo, Microsoft se nechal slyšet, že svou snahu do budoucna nevzdává.

Diskuse

2 Komentáře zapnuto "Minecraft umožňuje multiplatformní hraní"

Upozornit na
avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Honza
Host

A funguje Vám Minecraft 1.2 na W10M? Mám Lumii 830 (14393.1715) a 820 (15063.608) a ani na jedné Minecraft nufunguje. Objeví se logo Mojang a pak aplikace spadne :(. Poslední verze, která fungovala, byla snad 1.0.3.

Honza
Host

Odpovím si sám: Po aktualizaci telefonu L820 (přejmenovaného na L650) na 15254.1 a resetování do továrního nastavení (bez obnovy ze zálohy), se Minecraft ve verzi 1.2.3 normálně rozjel a funguje…

wpDiscuz