Pozor! Bezplatný upgrade na Windows 10 skončí tento rok

Ačkoli zní oficiální stanovisko tak, že Windows 10 lze nyní pouze koupit a bezplatný upgrade byl ukončen přesně po roce od vypuštění systému, stále existuje způsob, jak systém dostat do svého počítače legálně a zdarma. Možná se nejedná o morálně stoprocentní rozhodnutí, nicméně prostě a jednoduše – jde to.

Bezplatný upgrade systému na Windows 10 lze totiž řešit instalací systému pro uživatele využívající technologie usnadnění. U těchto uživatelů je totiž předpoklad, že se jedná o handicapované uživatele s například sluchovým či zrakovým postižením. Vzhledem k tomu, že Microsoft pochopitelně nemá jak ověřit, že zrovna vy máte jakýkoli zdravotní problém a budete či nebudete využívat ony usnadňující technologie, má vlastně každý šanci za nulový peníz přejít na aktuální desítky. To se má však brzy změnit, přesněji poslední šance na takovouto instalaci bude 31.12.2017, poté bude i tento způsob instalace desítek zpoplatněn.

Informace byla zveřejněna přímo na webu, ze kterého můžete instalační soubory zdarma stáhnout. Pokud tuto volbu do konce roku využijete, počítejte s tím, že Vám v rámci instalačního procesu vyskočí hned několik usnadňujících funkcí, všechny však lze pochopitelně povypínat a systém využívat zcela normálně. Podmínkou pro stažení je mít legální starší systém Windows 7 či Windows 8.1.

Diskuse

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar
wpDiscuz