Recenze: Hand Off

To si takhle něco rozděláte na telefonu, sednete k počítači, a tam následně pokračujete. Vynikající nápad Microsoftu se bohužel prozatím nedostal na Windows 10 Mobile, což je opravdu krásný paradox, neboť uživatelé konkurenčních systémů Android a iOS již tuto funkcionalitu využívat mohou. To by však nebyl mobilní Windows, aby fanoušci nepřišli s nějakou (funkční) alternativou. Jmenuje se Hand Off a ihned po nainstalování jsem se do této aplikace zamiloval.

Za aplikací stojí vývojář Dan Harris (jeho bohužel neaktualizované stránky najdete zde), který však od Microsoftu rozhodně nemá moc daleko – působí totiž jako vývojář Office 365. Přesto se jedná o aplikaci, která nemá s Microsoftem v pravém slova smyslu nic společného a jedná se o čistě fanouškovský projekt, který Dan vytvořil ve svém volném čase.

Princip celé aplikace spočívá v tom, že jakmile ji nainstalujete na svá zařízení – přesněji počítače, telefony či brýle Hololens, můžete mezi zařízeními velmi jednoduše sdílet například webové stránky nebo právě přehrávaný playlist v aplikaci Groove. Abychom byli přesnější, Hand Off aktuálně nabízí sdílení URL adresy mezi zařízeními v prohlížeči Edge, sdílení playlistu v Groove, sdílení článků v aplikaci Windows Central, dále také umožňuje sdílet okna aplikací ve Windows Store a nahlížení do Map mezi zařízeními. Kromě toho je pak také k dispozici “vytáčeč telefonních čísel”, kdy například z počítače můžete vytočit číslo na Vašem telefonu a spustit volání a poslední funkcionalitou je pak clipboard, tedy přenášení textů mezi zařízeními, kdy text následně vygenerujete na jiném zařízení pomocí Vložit či zkratky Ctrl+V.

Podmínkou je, aby všechna zařízení byla pod jedním účtem, pokud tak nainstalujete aplikaci například na telefon svého známého, který má v telefonu odlišný účet od toho vašeho, Hand Off svou funkci nesplní. Autor aplikace mimochodem v popisku tvrdí, že je možné stejné funkce využít i v souvislosti s konzolí Xbox One, pravděpodobně však pouze jednostranně – směrem do Xboxu, neboť na samotný Xbox One tuto aplikaci prozatím nelze nainstalovat. Bohužel jsem tuto funkci nemohl vyzkoušet, nemohu jí tak potvrdit.

Samotná aplikace Hand Off se velmi těžko hodnotí z pohledu grafiky – de facto totiž žádnou grafiku ani nemá. Vše funguje pod tlačítkem Sdílet, kdy například na telefonu najedete na nějaké stránky v Edge, následně kliknete na Sdílet, vyberete Hand Off a následně také zařízení, na které se Vám následně ona sdílená stránka zobrazí. Vše funguje naprosto bez chyb, za celou dobu používání se mi ani jednou nestalo, že by se tento proces nevydařil. Jedinou výjimkou je, pokud máte zařízení uzamčené. V takovém případě se přenos nezadaří a je potřeba nejprve zařízení odemknout, což je na jednu stranu možná škoda, na druhou stranu se však jedná o zcela pochopitelné omezení.

Aplikace je na Store k dostání za 2 dolary, v českém Store pak za 55 korun. Není tak zdarma, nicméně pokud máte do něčeho investovat, pak se vám tato investice vyplatí téměř určitě. Navíc je aktuálně k dostání se slevou, kdy byla cena snížena na jeden dolar a devět centů (31 korun). Dobré také je, že aplikace bývá pravidelně aktualizována a přibývají do ní nové funkce – naposledy právě zmíněný clipboard, v budoucnu by se tak její funkčnost mohla ještě dále rozšířit. Mimochodem, aplikace se velmi blížila maximálnímu hodnocení, bohužel se však zatím nedá použít například v souvislosti s Office (Word, Excel), což je funkce, které se dočkáme snad v blízké budoucnosti. Jinak bez chyb a obrovská pochvala pro vývojáře.


Stáhnout aplikaci Hand Off z Windows Store

Přečtěte si také:

Diskuse

1 Komentář zapnuto "Recenze: Hand Off"

Upozornit na
avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Luky
Host

Souhlas, výborná věc.

wpDiscuz