Před nedávnem jsme vám přinesli recenzi skvělé aplikace Hand off. Spousta z vás by určitě ocenila nějakou bezplatnou alternativu, a tady je! Aplikace Roamit umí snad všechno co Hand off a k tomu vypadá možná ještě krapet lépe. To, že obsahuje prvky Fluent designu, je samozřejmostí.

A co tedy aplikace s názvem Roamit umí? Okamžitě přenášet jakékoli soubory nebo texty mezi počítačem a mobilem. Kolikrát jste si nějaké soubory nebo url odkazy posílali přes email nebo Onedrive, protože jste prostě potřebovali přenést nějaká data z mobilu do počítače a naopak? Osobně jsem často používal svůj chat v Messengeru. Aplikace Roamit je ale poněkud rychlejším a elegantnějším řešením. Umí synchronizovat clipboard více zařízení a přenášet jakékoli soubory, tedy vesměs to, co už dávno funguje mezi počítači s Windows 10 a mobily Android/iPhone. Jen na někoho v Redmondu zapomněli…

A jak na to – prvním a posledním krokem je stáhnout na všechna zařízení Roamit ze Store a následně se přihlásit svým Microsoft účtem. Není potřeba žádné složité nastavování a během testování jsem nenarazil na žádný problém. Po spuštění aplikace uvidíte tlačítka pro odeslání fotek, libovolných souborů a nebo textu z clipboardu. Zároveň, pokud přenášíte URL, objeví se možnost přímo otevřít webovou stránku na jiném zařízení. Aplikaci můžete samozřejmě používat i přes tlačítko „sdílet“ (share), které je ve Windows na každém rohu a v každé aplikaci.

Pokud třeba v počítači cokoli zkopírujete (třeba označíte text a stisknete Ctrl + C), na mobilu se okamžitě objeví notifikace, která vám umožní jedním kliknutím synchronizovat clipboard s počítačem. Samozřejmě to funguje i obráceně. Při přenášení souborů musí pochopitelně být obě zařízení zapnutá a odemknutá.

Během testování jsem narazil jen na jeden problém, a tím je dost nezapamatovatelný název. Přemýšlel jsem, co by mohl znamenat. Mohlo by to být spojení slov Roar a Mite nebo Miter, takže by mohl znamenat „Řvoucí roztoč“ nebo „Řvoucí druh biskupovy pokrývky hlavy.“ Nic tak zajímavého to ale není, název vznikl spojením Roam it, tedy volně přeloženo “Přenes to”. Na název si po nějaké době zvyknete a už vám nalezení aplikace problém dělat nebude. Jinak jsem s aplikaci spokojen a nemám jí co vytknout.


Stáhnout aplikaci Roamit z Windows Store

Přečtěte si také:

Diskuse

4 Komentáře zapnuto "Recenze: Roamit"

Upozornit na
avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Pedro
Host

Z telefonu do PC fungue ale z PC do telefonu po chvíli connecting… vyhodí hlášku Can´t connect – Unknow, nevíte pls, kde by mohl být zakopán pes?

Pedro
Host

nikdo nic ? 🙁

Administrator
Admin

Čekali jsme, jestli neodpoví někdo, kdo s tím má zkušenosti. Tenhle problém nemám já ani Jirka, který psal recenzi :/. Zkusil bych takové to obligátní – reinstalovat aplikaci na mobilu. Plus mě napadlo, že aplikace by měla být instalována jak na zařízení, tak i na telefonu (nestačí ji mít instalovanou jen někde).

wpDiscuz