Spotify možná připravuje univerzální aplikaci

Konec Groove Music znamená jednoznačné posílení partnerství mezi Microsoftem (respektive systémem Windows 10) a službou Spotify. Jednou z velmi častých spekulací je, že Microsoft celý projekt Groove ukončil právě z důvodu vyšší integrace Spotify do systému, tvůrci Spotify se však tomuto kroku bránili, neboť viděli v Groove Music jednoho z konkurentů. Microsoft tak víceméně couvl a zrušením své služby otevřel dveře jedničce na trhu streamování hudby. Zda je tato spekulace pravdivá, to Vám však nikdo s jistotou neřekne.

Nyní však spekulace ještě víc utvrdil do základů Alex Kipman, který se vyjádřil o budoucím vzniku univerzální aplikace Spotify. “Pro to, aby Spotify fungovalo i v rozšířené realitě, je potřeba vytvoření univerzální aplikace. Společnost Spotify přitom již má hotovou aplikaci pro Xbox.”

Základy by tak měly vzniknout z aplikace pro konzoli Xbox One, která je značně upravená a pochopitelně nenabízí všechny funkce. Tato osekaná verze aplikace Spotify by se pak mohla připravit i pro rozšířenou a virtuální realitu, tím pádem i pro samotný Windows 10. Připomínáme však, že Spotify již plnohodnotnou aplikaci ve Store nabízí, bohužel však lze spouštět pouze v počítači, neboť se jedná o appku vzniklou díky projektu Cenntennial. Na mobilních telefonech s Windows pak sice taktéž najdeme samostatnou aplikaci, nicméně její kvalita v poslední době za mnoho nestojí.

(zdroj)

Diskuse

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar
wpDiscuz