Surface Book 2 aneb stejný, ale lepší

Řada Surface si zejména v USA vybudovala velmi slušnou pozici. Dle dostupných dat zabírá řada Surface aktuální podíl 1.3% na trhu počítačů – pro srovnání, konkurenční Apple se může chlubit podílem 7.1%. K této statistice je také zajímavé říci, že dle analytických predikcí má v roce 2020 dosahovat Apple čistě na poli počítačů 6.9%, zatímco Surface – vzhledem ke svému každoročnímu růstu – má potenciál k růstu na 5% (zdroj).

Už minulý měsíc došlo k odhalení nové verze notebooku Surface Book, jednoduše pojmenovaného jako Surface Book 2. Co vše najdete na druhém “Booku” nového?

Za prvé, kromě standardních 13.5 palce nyní bude Microsoft nabízet i verzi s 15 palci. V obou dvou případech vypadá Surface Book 2 zcela shodně ve srovnání s předchůdcem a kromě veliosti displeje u patnácti palcové varianty byste druhý Surface Book od toho prvního vlastně ani neměli šanci rozeznat. Opět se Microsoft drží osvědčeného rozlišení 3000 x 2000 pixelů u menší a 3240 x 2160 u větší varianty. Jedinou viditelnou změnou na druhé generaci je tak nově konektor USB-C, jehož absence byla prvnímu Surface Book často vytýkána.

Změny se tak odehrály hlavně uvnitř. Nové procesory (Core i5 7300U u nejslabší a i7 8650U u nejvýkonnější konfigurace) a nové grafické karty (GTX 1050 nebo 1060), to jsou primární novinky. Velikost SSD disku zůstává a vybrat si můžete mezi 256, 512 a 1024 GB. Zajímavostí je zabudovaná podpora pro bezdrátové ovladače Xbox One u patnáctipalcového notebooku a podpora zařízení Surface Dial (a pochopitelně i Surface Pen, který však není součástí balení). Notebook vydrží až 17 hodin bez napájení, 5 hodin pokud počítáme pouze tablet bez klávesnice.

Oficiální ceny začínají na 1499, respektive 2499 dolarech, dle verze. V České republice ani tentokrát není umožněno objednat si zařízení skrze stránky Microsoftu, podle dostupných informací však o prodej projevila zájem česká Alza, notebooky lze každopádně objednat i přes americký Store. Nová generace sebou samozřejmě nese i zlevnění té předchozí, i z tohoto důvodu tak lze sehnat první Surface Book i za cenu pod 1000 dolarů – aktuálně však hlásí Store vyprodáno. Na notebooku dostanete kromě jiného také nainstalovaný nejnovější Windows 10 Fall Creators Update ve verzi Pro. Pokud máte zájem, americký Store k 9.11. spustil systém předobjednávek.

Přečtěte si také:

Diskuse

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar
wpDiscuz