Tohle na androidu nenajdete! Recenze: MP3Tube

Každá platforma má svoje exkluzivní aplikace, u Windows to většinou byly jen ty od Microsoftu. Dnes je situace jiná a aplikace od Microsoftu mají zpravidla více funkcí na konkurenčních platformách, než na jeho vlastních telefonech. Je pravda, že co se týče aplikací, nemá Windows před konkurenci zrovna náskok, ba spíše naopak. A zlepšení nečekejme.

Ovšem sem tam člověk narazí na nějakou ojedinělou výjimku, kterou jeho kamarád na telefonu s Androidem nebo Jablíčkem prostě nenajde. Asi mi to nebudete věřit, ale stále takové aplikace existují. A jednu takovou si dnes představíme. Je to aplikace, kterou mi nejeden uživatel androidu závidí. (vlastně je to i moje odpověď na otázku „proč máš jako mobil s Windejsem?“…a je to jeden z posledních důvodů)

Mluvím o aplikaci MP3Tube. Podle názvu to vypadá na nějakého youtube klienta, kterých jsou na Windows kvanta, ale nenechte se zmást, tahle aplikace vám videa nepřehraje. Spíš bych to přirovnal k službám jako je iTunes, Spotify, Deezer nebo Groove music (budiž mu zem lehká). Jenže funguje v plné verzi, aniž byste zaplatili jedinou korunu. Pro svůj provoz totiž sosá data ze serveru youtube.com. To znamená, že hudba, která je na youtube, je i v aplikaci. Takže tam najdete prakticky cokoli, co potřebujete. Můžete si nějakou skladbu vyhledat, přehrát, pokud se vám líbí, tak stáhnout k přehrávání offline, uspořádat do playlistů, po instalaci doplňku i nastavit jako vyzváněcí tón… Vyzkoušejte ji a uvidíte, že brzy nebudete pro stahování hudby používat nic jiného.

Aplikace je stabilní, ani při přehrávání online a na slabé Wifi se nic neseká, nepadá a prostě to funguje. Dokonce i když aplikaci omylem ukončíte, hudba se na pozadí dál přehrává dokud ji nezastavíte.

Jediné co bych aplikaci vytkl je, že běžnou cestou se k .mp3 souborům nedostanete. V použití to nijak nebrání, ale bude vám to vadit, až nebudete moci svoji oblíbenou skladbu poslat známému přes Bluetooth. S tím souvisí problém, že pokud někdy budete mít s aplikací nějaký problém a budete ji přeinstalovávat, ztratíte i staženou hudbu. Naštěstí se mi to stalo jen jednou, jinak se skutečně jedná o jednu z nejlépe fungujících aplikací a bugy jsou vzácností. Vzhled aplikace také není nikterak revoluční, ale ani špatný a aplikace tak vypadá docela pěkně. Nedávno se na Store objevila i verze pro počítače a tablety s Windows 10, takže nemusíte zoufat, pokud nemáte telefon s Windows.

A ačkoli je počítačová verze lépe zpracovaná a celkově o něco dospělejší, toto je typ aplikace, kterou víc oceníte ve svém mobilu.


Stáhnout aplikaci MP3Tube z Microsoft Store

Diskuse

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar
wpDiscuz