WhatsApp se objevil v Microsoft Store, prozatím nelze stáhnout

Už je tomu téměř rok, co tvůrci veleúspěšné aplikace WhatsApp ohlásili, že se v brzké době dočkáme i nativní aplikace pro Windows, která bude dostupná skrze Microsoft Store. Nyní, po roce (!) se vše zdá být téměř dokončeno. Ovšem nebude to jen tak a aplikace WhatsApp Desktop bude velmi pravděpodobně prakticky totožná s aktuální desktopovou verzí, kterou lze stáhnout napříkad z oficiálních stránek.

Velkou nevýhodou tak stále zůstane skutečnost, že pro chod aplikace bude vyžadováno připojení s mobilním telefonem. To je přitom poměrně omezující, neboť bez telefonu si prostě zprávu z počítače nenapíšete. Stačí tak vybitý telefon či mobil zastrčený kdesi ve vedlejší budově – a máte smůlu. Výhodou oproti původnímu stavu tak zůstanou “jen” notifikace, které však fungují již nyní (avšak ne přímo do akčního centra), možnost rychlé aktualizace přes Store a dost možná i rychlejší reakce při získání notifikace z telefonu do počítače – pro to je však nutná součinnost s Cortanou.

Aplikace se již nyní nachází v Microsoft Store, ovšem velmi pravděpodobně Vám aplikace prozatím nepůjde stáhnout. Stažení a možnost využívat appku totiž prozatím dostal jen velmi úzký okruh uživatelů. Vzhledem k několika recenzím se již nyní zdá, že aplikace bude opravdu pouze a jen kopírovat to, co již známe z aplikace pro počítač mimo Store.

Přečtěte si také:

Diskuse

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar
wpDiscuz