Xbox One X vyšel. Zájem je obrovský

Na co hráči velmi dlouho čekali se konečně stalo realitou. Dnes ráno byl spuštěn prodej Xbox One X a pokud jste si ráno přivstali, mohli jste dokonce i sledovat oficiální launch konzole z pohledu Microsoftu. Konzole, která se pyšní neuvěřitelným výkonem 6TFlops (původní Xbox One měl 1.3 TFlops a PS4 Pro pro představu něco málo přes čtyři), extrémně výkonnou grafickou kartou či třeba 12 GB RAM, je o desítky procent výkonnější (přesněji o 40%), než konkurenční PlayStation od Sony.

Na Microsoft velmi schopný marketing se výrazně podílel na obrovském zájmu o tuto konzoli a pokud vezmeme jen český trh, kupříkladu česká Alza hlásí už od rána vyprodáno. Velmi podobně jsou na tom i další české eshopy a některé, například CZC či Euronics, hlásí posledních několik kusů.

Microsoft v posledních dnech také v návaznosti na úspěch konzole prohlásil, že v brzké době chystá posílení či nákup některých nových studií, které budou mít za úkol vytvářet exkluzivní obsah pro Xbox One X a Windows 10 (zdroj). Prozatím je exkluzivních titulů méně, studia však již nyní připravují minimálně vylepšené verze svých her, speciálně pro tuto konzoli. K tomuto tématu se pozitivně vyjádřili například zástupci Bethesda či EA.

Potěší také informace, že už stávající hry si na konzoli vychutnáte mnohem lépe, než na konzolích ostatních. Kupříkladu je potvrzená zpráva, že u hry GTA V takřka vymizely načítací časy při použití Xbox One X. Cena konzole byla stanovena na 13 a půl tisíce, eshopy budou zvyšovat objednávky a připravovat se zejména na období Vánoc, kdy se očekává ještě větší zájem.

Přečtěte si také:

Diskuse

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar
wpDiscuz